Dataspring cloud služby

Prostřednictvím divize DataSpring Cloud Services nabízíme služby provozované ve vlastních datacentrech v ČR s výbornými vlastnostmi na síťové vrstvě.

Cloudové služby pokrývají oblast poskytování infrastruktury (IaaS), bezpečnosti, zálohování, software formou služby (SaaS) a platformu formou služby (PaaS). Nabízíme také vlastní konektivitu do internetu či v případě zájmu housing zákaznického hardware. Celek doplňují expertní služby pro oblast cloudu, které se opírají o letité zkušenosti našich specialistů.

Nabízíme

 • Základní služby IaaS – Resource Pool, Virtuální Server
 • Pro oblast cloud služeb typu ”Infrastructure as Service” pro vás máme připraveny dvě základní služby – „Resource Pool“, kde si přidělený virtuální prostor de facto virtuální datové centrum spravujete sami a vytváříte si jednotlivé virtuální servery a „Virtuální Server“, kde vám připravíme jednotlivé virtuální servery dle vašich požadavků a v případě, že potřebujete virtuální server s konkrétním operačním systémem, máme je pro vás připraveny již předkonfigurované. Pro obě služby nabízíme dvě virtualizační platformy, VMware a Microsoft Hyper-V, propojené unifikovaným systémem správy a integrovaným dohledem. Detaily zde.

 • Automatizované cloud prostředí pleAzureStack
 • Jde o první komerční řešení cloud služeb s využitím platformy Microsoft Azure Stack Hub v ČR. Nabízí plně automatizované cloud prostředí v TIER III datovém centru s daty umístěnými v ČR. Poskytuje garantovanou konektivitu a nízké latence s velmi zajímavými ekonomickými podmínkami pro zákazníka, z jakéhokoliv oboru i pro vývojáře software. Služby pleAzureStack nabízí možnost vytvořit hybridní prostředí spojením Azure Stack Hubu a Microsoft Azure, kdy obě mají jednotné API a jednotnou filosofii použití. Platforma nativně obsahuje jak komponenty pro “Infrastructure as a Service” jako sítě, šablony virtuálních serverů a úložiště, tak i další komponenty pro podporu AI, IoT a Kubernetes. Zákazník může využít připravený Marketplace uvolněný pro Azure Stack Hub, který nabízí spolu s principem „Bring your own license“ nasazení dalších technologii jako např. Jenkins, aplikace na tvorbu webů, blockchain, databáze SQL, MySQL, MongoDB, bezpečnostní produkty společností Fortinet, Check Point, F5, Palo Alto a další. Detaily zde.

 • Kontejnerová platforma RedHat OpenShift / IBM cloud
 • V rámci našich cloud služeb jsme schopni nabídnout i kontejnerové prostředí Red Hat OpenShift na platformě IBM cloud s využitím technologií IBM Power, které dokáže zpřístupnit zákazníkům technologie a aplikace IBM včetně hybridních cloudových řešení a dokáže nabídnout kontejnerovou platformu, podporující distribuci software IBM Cloud Pack, multicloud řešení a umožňující moderní agilní vývoj aplikací. Daná platforma přináší dostupnost inovací a IBM aplikací poskytovaných s využitím IBM cloudu – ať už se jedná o oblast pokročilé datové analytiky, umělé inteligence, bezpečnosti, blockchain a dalších oblastí. Díky propojeným platformám IBM a Red Hat je možné dosáhnout maximalizace dřívějších softwarových investic. Detaily zde.

 • Služby zálohování do cloudu
 • -

  Backup as a Service (zálohování jako služba) je kompletní řešení zálohování firemního prostředí poskytované formou služby a je provozováno z Tier III datového centra umístěného v ČR. Díky možnosti využít pro zálohování obě naše datová centra, získáte i geografickou nezávislost. Služby zálohování do cloudu máme postavené na enterprise plarformě Commvault a na platformě Veeam, kde využíváme technologii Veeam Cloud Connect. Zákazník získává rychlý přístup k datům pomocí webového rozhraní nebo mobilní aplikace, obnovu dat může provádět v případě potřeby i samotný uživatel.

 • Databáze jako služba
 • Díky našemu řešení získáte přístup k databázi Microsoft SQL i v edici Enterprise provozované na aplikačním SQL clusteru na virtualizační platformě VMware a Hyper-V za velmi výhodných podmínek. Díky aplikačnímu clusteru vám nabízíme vysokou dostupnost řešení na úrovni samotné databáze. SLA na dostupnost databáze je 99,9 %. Zajímavou alternativou je pak obdobný typ služby využívající řešení PostgreSQL. Detaily zde.

 • Služby pro oblast bezpečnosti v cloudu
 • Naše unikátní řešení virtuálního datového centra s dedikovaným firewallem jen pro danou organizaci, bez přístupu kohokoliv neoprávněného. Zákazník získá svůj vlastní virtuální kontext, který má plně pod kontrolou nebo jeho správu a management svěří nám. Nabízíme velmi vyspělou službu LogDock Advanced pro sběr a analýzu logů, událostí a toků dat, ze všech vašich síťových zařízení a aplikací. Mezi další služby z této oblastí patří ochrana před DDoS útoky na firemní infrastrukturu umístěnou v našem datovém centru. K dispozici je i řešení pokročilých bezpečnostních funkcionalit IDS/IPS pro detekci a prevenci průniku do sítě, aplikační kontrolu, antivirus, webový filtering, certifikáty SSL a SSO profily. Detaily zde.

 • Expertní služby pro oblast cloudu
 • Se zákazníkem jsme v kontaktu a jsme mu nápomocni již od počátku řešení projektu spojeného s cloud službami, od technického návrhu řešení, při definování reálných potřeb dané firmy/organizace, hledání optimálního (technicky i finančně) řešení s ohledem i na budoucí potřeby. Pro migraci/onboarding jsou u každé služby jasně definované všechny související aktivity, zákazník má naši technickou podporu v průběhu celého procesu. Společnost DataSpring má vlastní licenci telekomunikačního operátora s vlastní MPLS sítí, přístupem do NIXu a na mezinárodní konektivitu. ServiceDesk funguje v režimu 24/7 v českém a anglickém jazyce. Detaily zde.

Oblasti služeb

End pop-up

Máte zájem o další informace nebo o nabídku pro vaši konkrétní situaci?

Na těchto www stránkách používáme jen nutné cookies potřebné pro základní funkčnost webových stránek