OCHRAŇTE MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ A TEDY I CELOU ORGANIZACI S IBM MaaS360

Značná část bezpečnostních incidentů a kybernetických bezpečnostních událostí se dnes děje díky mobilním zařízením, na které se přesunula část perimetru. Zaměstnavatelé počítají s tím, že cesta k růstu produktivity směřuje přes vyšší využití mobilních zařízení. Bohužel nejsou jedinými, kteří to ví. Z naší zkušenosti je mobilní zařízení podnikového uživatele v dnešní době velkou zbraní v rukou těch, co připravují kybernetické útoky. A to i proto, že právě na mobilních zařízeních se dnes nejvíce setkává podnikový a soukromý obsah.

Technickým opatřením pro oblast mobilních zařízení je zavedení řídícího softwaru přímo na vlastním chytrém telefonu. Poměrně dávno tak vznikla samostatná oblast v ICT věnující se tzv. Mobile Device Managementu (MDM). Klíčovou vlastností MDM řešení je důsledné oddělení soukromého a podnikového obsahu principem tzv. kontejnerizace. Touto vlastností disponují všechny vedoucí produkty na trhu. Stejně tak i skutečnost, že MDM je dnes k dispozici především jako cloudová služba. AUTOCONT pro oblast velkých a středně velkých zákazníků nabízí několik špičkových MDM technologií této oblasti. Zde se budeme věnovat zajímavému produktu IBM, s kterým máme bohaté zkušenosti a na lokálním trhu hodně unikátní kompetence.

Čtěte dále

 • IBM Security MaaS360 with Watson
 • Od svého vzniku v roce 2007 se jednalo o cloudovou službu. Její jméno je zkratkou pojmu „Mobility-as-a-Service“. Od roku 2013 je tato služba součástí portfolia IBM, díky které došlo ke globálnímu pokrytí poskytování služby na všech kontinentech. Pro evropskou unii je k dispozici cloudová doména s označením „m2“. Podporované jsou mobilní platformy Android a iOS. IBM také využila platformu Cloudu a propojila MaaS360 se svou umělou inteligencí Watson. V roce 2017 tak vznikla první MDM služba s jejímž provozem radí umělá inteligence.

  Ve stejnou dobu byla do služby doplněna i podpora pro operační systémy Windows. IBM Security MaaS360 with Watson se tak přerodil z původního MDM do dnešního Unified Endpoint Management řešení. Produkt je trvale umísťuje mezi lídry Gartner kvadrantech pro tuto oblast.

 • Co můžete od IBM MaaS360 očekávat
 • Veškerý podnikový obsah se díky produktu přesune do autorizací chráněného kontejneru a to včetně mailu, přístupu na souborové úložiště, možností editace běžných kancelářských formátů nebo procházení WEBu. Místo lokálního zabezpečení přístupu můžete využívat podnikové zabezpečení, např. přihlášení do Active Directory. Dostanete podrobný přehled o připojených zařízeních. IBM Watson Vás upozorní na jejich případné nedostatky či zranitelnosti. Není problém zjistit, kde se zařízení pohybuje nebo na něm vyvolat některou z okamžitých akcí.

  Aplikace můžete na mobilní zařízení publikovat a instalovat z vlastního Marketu. Zde, kromě vlastních aplikací můžete stáhnout i existující aplikace z preferovaných marketů jednotlivých platforem. Pomocí politik dáte všechny koncová zařízení do jednotného nastavení. To se dokonce může měnit v závislosti na tom, kde se dané zařízení nachází. Můžete využít Samoobslužný portál, kde si každý uživatel zařízení může doplnit své asset údaje nebo si nechat svoje zařízení vyhledat.

  Z množství předpřipravených reportů zaujmou ty, které porovnají organizaci Vašeho typu a velikosti s ostatními. Navázáním na TeamViewer pak můžete pomoci koncovému uživateli s ovládáním zařízení. Funkce exportu a importu oceníte při hromadných operacích. WEB API pak umožní jak hromadné zásahy, tak navázání na podnikové portály, provozní monitoring nebo integraci na SIEM nástroje. Celý produkt je plně lokalizován do češtiny.

 • Jakou edici IBM MaaS360 si vybrat
 • MaaS360 UEM Essentials edice umožňuje organizacím spravovat a zabezpečovat podnikové a osobní BYOD chytré telefony, tablety a notebooky. Zjednodušuje nasazení soukromých a veřejných aplikací poskytováním snadno použitelného katalogu podnikových aplikací s plnohodnotnou bezpečností a provozním řízením životního cyklu. Tato edice řešení zahrnuje správu zařízení, aplikací, identit, Advisor – umělou inteligenci, modul pro doporučení zásad, aplikaci pro kontejnery a správu mobilních výdajů.

  MaaS360 UEM Deluxe edice nabízí klíčovou možnost izolovat pracovní e-maily a rychlé zprávy. Je to základ pro budování bezpečnostního řešení, které zaměstnancům umožňuje bezpečně přistupovat k firemní komunikaci a zároveň si zachovat volnost osobního použití mobilního zařízení. Tato edice zahrnuje zabezpečenou mobilní poštu a asistenta. Zahrnuta jsou všechna řešení z edice UEM Essentials.

  MaaS360 UEM Premier edice je nejvíce rozšířená na trhu. Optimálním poměrem cena/výkon dává organizacím k dispozici všechny potřebné funkcionality pro bezpečnou a produktivní práci na mobilním zařízení. Oproti předchozím verzím, jsou tak k dispozici funkce pro procházení WEBu (vlastní vestavěný prohlížeč), vlastní VPN, přístup na souborové služby Vaší organizace (Gateway).

  MaaS360 UEM Enterprise edice je určena především pro klientelu, která chce aktivně tvořit obsah na mobilním zařízení, např. Tvořit dokumenty. Nabízí také nejvyšší stupeň ochrany, v podobě vestavěného thread managementu.

    Edice
  Funkčnost Essentials Deluxe Premier Enterprise
  Device Management X X X X
  App Management X X X X
  Identity Management X X X X
  Advisor (Watson) X X X X
  Policy Recommendation EngineX X X X X
  Container App X X X X
  Mobile Expense Management X X X X
  Secure Mobile Mail   X X X
  Assistant   X X X
  Business Dashboards for Apps     X X
  OS VPN     X X
  Secure Browser     X X
  Gateway for Browser     X X
  Content Management     X X
  Gateway for Documents     X X
  App Security     X X
  Gateway for Apps     X X
  Mobile Document Editor       X
  Mobile Document Sync       X
  Mobile Threat Management       X

  Detaily k MaaS360 na webu IBM

 • Jak si IBM MaaS360 vyzkoušet
 • MaaS360 si může zdarma na 30 dní vyzkoušet na svém chytrém telefonu úplně každý. Stačí Android 2.2+ telefon či tablet s WiFi (SIM karta není třeba) a vyřídit si přístup ZDE. Klienta na mobilní zařízení s Android systémem je možné si stáhnout na Google Play.

  Nejčastější formou dodávky některé z edic MaaS360 jsou víceleté, roční nebo kvartální předplatný na příslušný počet pokrytých zařízení. V případě, že budete chtít provoz Vašeho testovacího prostředí prodloužit nebo poradit se správou, ozvěte se nám.

Oblasti služeb

End pop-up

Máte zájem o další informace nebo o nabídku pro vaši konkrétní situaci?